Hostel”, „Poznań” i „Stary Rynek” – co łączy ze sobą te trzy frazy? Oczywiście jest to hostel Very Berry! Tanie noclegi w samym sercu stolicy Wielkopolski, niewygórowana cena i standard nieodbiegający od standardu wielu okolicznych hoteli hostel Very Berry to przystanek na drodze podróżujących przez Poznań oraz brama ku pamiętającemu czasy królewskich Piastów Staremu Rynkowi.

Hostel w Poznaniu przy Starym Rynku

Atrakcyjna lokalizacja Hostelu Very Berry znajduje się w niedalekim sąsiedztwie poznańskiego Starego Rynku. Przez wieki Stary Rynek w Poznaniu stanowił centrum życia miejskiego i handlu, a dziś jest prawdziwym klejnotem architektury Poznania. Już ponad dwa wieki temu ks. Benedykt Chmielowski, autor najstarszej polskiej encyklopedii, tak opisywał to miejsce: „Poznań (…) ma wiele w sobie gracyi z wysokich kamienic y obszernego rynku”. Nie ma więc co się dziwić, że jest to główny cel odwiedzających Poznań turystów z całej Polski i świata.

Poznań budynki na starym rynku

Co powinni o Starym Rynku wiedzieć goście naszego hostelu w Poznaniu? Wiele można by na ten temat napisać i nie sposób każdej z tutejszych atrakcji poświęcić należnego jej akapitu na blogu. Na szczególną uwagę zasługują liczne zabytkowe budynki na czele z Ratuszem – perełką renesansowej architektury z XVI wieku, z którego wieży po dziś dzień wśród miejskich zabudowań roznosi się dźwięk poznańskiego Hejnału. Niewątpliwą atrakcją Ratusza, zwłaszcza wśród młodszych, są pojawiające się w samo południe na jego wieży dwa blaszane koziołki. We wnętrzu Ratusza zwiedzić można muzeum oraz podziwiać bogato zdobione renesansowe sklepienie Wielkiej Sieni. Z kolei na zewnątrz, co bardziej dociekliwi turyści znaleźć mogą tu i ówdzie szesnastowieczne znaki handlowe – pamiątkę tętniącego życiem węzła handlowego.

Stary Rynek w Poznaniu to miejsce, w którym możemy podziwiać piękne pałace, fontanny oraz zabytkowe rzeźby. Wspaniała atmosfera stosunkowo niedużego, ale urokliwego Starego Rynku, otoczonego wąskimi uliczkami wypełnionymi klimatycznymi knajpkami i kawiarniami to prawdziwe serce Poznania i idealne miejsce na spotkania.

Hostel Poznań Stary Rynek

Hostel w samym sercu miasta

Lokalizacja hostelu Verry Berry w centrum Poznania i niedaleko Starego Rynku sprawia, że jest idealnym miejscem dla ludzi pragnących szybko dostać się w dowolne miejsce miasta. Tramwaj pozwoli na wygodne przemieszczanie się po okolicy, nieco dalej znajduje się również dworzec autobusowy i kolejowy. Goście podróżujący samochodem mogą wygodnie i szybko dostać się do miasta dzięki przebiegającej przezeń autostradzie A2 oraz drodze ekspresowej S11.

Hostel Verry Berry w Poznaniu zaprasza rzecz jasna nie tylko gości turystycznych, którzy pragną zwiedzić atrakcje znajdujące się w mieście i w samym Starym Rynku. Dogodna lokalizacja hostelu to aspekt doceniany również przez odwiedzających nas gości biznesowych, którzy mogą stąd szybko dostać się na konferencję czy umówione spotkanie biznesowe. Zapraszamy do Poznania!

Call Now Button