Hostel”, „Poznań” i „Stary Rynek” – co łączy ze sobą te trzy frazy? Oczywiście jest to hostel Very Berry! Tanie noclegi w samym sercu stolicy Wielkopolski, niewygórowana cena i standard nieodbiegający od standardu wielu okolicznych hoteli hostel Very Berry to przystanek na drodze podróżujących przez Poznań oraz brama ku pamiętającemu czasy królewskich Piastów Staremu Rynkowi.

Hostel w Poznaniu przy Starym Rynku

Atrakcyjna lokalizacja Hostelu Very Berry znajduje się w niedalekim sąsiedztwie poznańskiego Starego Rynku. Przez wieki Stary Rynek w Poznaniu stanowił centrum życia miejskiego i handlu, a dziś jest prawdziwym klejnotem architektury Poznania. Już ponad dwa wieki temu ks. Benedykt Chmielowski, autor najstarszej polskiej encyklopedii, tak opisywał to miejsce: „Poznań (…) ma wiele w sobie gracyi z wysokich kamienic y obszernego rynku”. Nie ma więc co się dziwić, że jest to główny cel odwiedzających Poznań turystów z całej Polski i świata.

Poznań budynki na starym rynku

Co powinni o Starym Rynku wiedzieć goście naszego hostelu w Poznaniu? Wiele można by na ten temat napisać i nie sposób każdej z tutejszych atrakcji poświęcić należnego jej akapitu na blogu. Na szczególną uwagę zasługują liczne zabytkowe budynki na czele z Ratuszem – perełką renesansowej architektury z XVI wieku, z którego wieży po dziś dzień wśród miejskich zabudowań roznosi się dźwięk poznańskiego Hejnału. Niewątpliwą atrakcją Ratusza, zwłaszcza wśród młodszych, są pojawiające się w samo południe na jego wieży dwa blaszane koziołki. We wnętrzu Ratusza zwiedzić można muzeum oraz podziwiać bogato zdobione renesansowe sklepienie Wielkiej Sieni. Z kolei na zewnątrz, co bardziej dociekliwi turyści znaleźć mogą tu i ówdzie szesnastowieczne znaki handlowe – pamiątkę tętniącego życiem węzła handlowego.

Stary Rynek w Poznaniu to miejsce, w którym możemy podziwiać piękne pałace, fontanny oraz zabytkowe rzeźby. Wspaniała atmosfera stosunkowo niedużego, ale urokliwego Starego Rynku, otoczonego wąskimi uliczkami wypełnionymi klimatycznymi knajpkami i kawiarniami to prawdziwe serce Poznania i idealne miejsce na spotkania.

Hostel Poznań Stary Rynek

Hostel w samym sercu miasta

Lokalizacja hostelu Verry Berry w centrum Poznania i niedaleko Starego Rynku sprawia, że jest idealnym miejscem dla ludzi pragnących szybko dostać się w dowolne miejsce miasta. Tramwaj pozwoli na wygodne przemieszczanie się po okolicy, nieco dalej znajduje się również dworzec autobusowy i kolejowy. Goście podróżujący samochodem mogą wygodnie i szybko dostać się do miasta dzięki przebiegającej przezeń autostradzie A2 oraz drodze ekspresowej S11.

Hostel Verry Berry w Poznaniu zaprasza rzecz jasna nie tylko gości turystycznych, którzy pragną zwiedzić atrakcje znajdujące się w mieście i w samym Starym Rynku. Dogodna lokalizacja hostelu to aspekt doceniany również przez odwiedzających nas gości biznesowych, którzy mogą stąd szybko dostać się na konferencję czy umówione spotkanie biznesowe. Zapraszamy do Poznania!